Burun Dolgusu Burun Hacmini Arttırır!

 

Burun Dolgusu Burun Hacmini Arttırır!

Burun Dolgusu Çeşitleri

 

Burun dolgusu uygulaması, burun üzerindeki çukur bölgelerin yükseltilerek, burun üzerinde pürüzsüz görünüm kazanılması için kullanılan yöntemler arasındadır. Geçici ve kalıcı olmak üzere 2 çeşidi bulunmaktadır. Geçici burun dolguları arasından, en uzun etki süresi 6 ay olanları sık tercih edilenlerdir.

Burun dolgusu

Burun dolgu uygulamaları, burun hacminin artmasına neden olmaktadır. Aşağıdaki animasyon videosunda gösterildiği gibi, burun sırtının düz bir hale getirilmesi sağlansa da, yandan bakıldığında burun hacmindeki artış görülmektedir. Geçici olan dolgu uygulamaları da dahil olmak üzere; burun dolgusunun birçok riskleri mevcuttur.

Burun dolgusu burun şeklini nasıl etkiler? - Burun estetiğinin dolguya göre avantajları - Burun dogusu etkisi

Burun Dolgu Uygulamasının Riskleri Nelerdir?

Burun dolgusu uygulamalarının aşağıdaki riskleri mevcuttur:

- Deride kalıcı renk değişikliği
- Allerjik reaksiyon
- Deride pürüzlenme
- Nodül oluşumu (ciltte)
- Gangren
- Ülserasyon
- Doku kayıpları

Bu riskler geçici ve kalıcı dolgu malzemelerine bağlı olarak görülebilir. Ayrıntılı bilgileri bulabileceğiniz linkler >>

Burun Dolgusu Yaptırırken Dikkat! / Medikal Burun Estetiği (Medikal Rinoplasti) İle İlgili Önemli Ayrıntılar

Burun Dolgusu Fiyatı

 

Burun dolgu materyalleri arasında fiyat farkı mevcuttur. Uygulama ücretleri arasındaki farklar uygulama ücretleri dışında farklı faktörlere de bağlı olabilir. Örneğin, burun tamponu olarak üretilmesine rağmen deri altına dolgu malzemesi olarak kullanılan çok ucuz ürünler de mevcut (burun tamponu olarak üretilen ürünlerin dolgu malzemesi olarak kullanılması konusunda tartışmalı görüşler mevcut).

Aşağıdaki linklerde de konu ile ilgili yabancı kaynak linkleri bulabilirsiniz:

Non-surgical rhinoplasty / Dermal Fillers - AAFE - American Academy of Facial Esthetics / [PDF]Adverse Effects When Injecting Facial Fillers - American ...