Burun Ucu Kaldırma Ameliyatı İçin İdeal Burun Özellikleri

 

Burun Ucu Kaldırma Ameliyatları

Tek başına burun ucu kaldırma işlemleri, özellikle burun ucu ince, burun ucu düşük ve burun kemeri az olan hastalar için idealdir. Yukarıda görüldüğü gibi, burun ucu yuvarlak ve geniş olan bir hastada, tek başına burun ucu kaldırma ameliyatı yapılması, burun ucunun daha belirgin yuvarlak görünmesine neden olarak estetik bir görünümden çıkmasına neden olabilmektedir. Burun ucu yuvarlak ve geniz olan hastalarda, burun ucu kaldırma işleminin, klasik burun ucu estetiği ameliyatının bir parçası olarak yapılması daha doğrudur.

Burun ucu kaldırmaAz da olsa burun kemeri bulunan ve burun ucu çok geniş olmayan yandaki hastada, burun kemeri törpülenmeden sadece burun kaldırılması, tek başına burnun tüm kusurlarının giderilmesi için yeterli olmayabilir. Bu hastada az da olsa burun törpüleme işlemi de yapılması, burnun yandan daha estetik bir görünüme kavuşmasını sağlayabilmektedir. Burun ucu açısı (nazolabial açı) ve nazal tip projeksiyonu ile ilgili bilgiler bulabileceğiniz, benzer bir makale >> Burun Ucu Ne Kadar Kalkık Olmalı?

Burun ucu geniş, yuvarlak ve burnu kemerli olan hastalarda, aynı şekilde medikal burun estetiği yani dolgu ve botoks ile burun şekillendirme işlemleri tek başına burnun estetik bir görünüme kavuşması için yeterli değildir. Kalıcı, basit, lokal anestezi altında, atel ve kullanılmadan yapılabilen basit bir burun ucu kaldırma işlemi hakkında bilgiler bulabileceğiniz link >> Farkli Bir Burun Ucu Kaldırma Yöntemi: Eksternal Strut Greft

Benzer makaleler >> Eksternal Strut Greft Yöntemi İle Burun Ucu Kaldırma / Açık Teknik Burun Ucu Kaldırma (Open Technique Nasal Tip Lifting)

Konu ile ilgili önerebileceğim yabancı kaynak linkler:

- Nasal tip projection and facial attractiveness.
- Nasal Tip Projection Rhinoplasty
- Evaluation of nasal tip projection
- Augmentation of Nasal Tip Projection Using the Inferior ...
- Facial Plastic and Reconstructive Surgery


Burun Ucu Düşmesi, Nedenleri, Sağlık Etkileri ve Tedavisi

 

Burun Ucu Estetiği - Burun Ucu Kaldırma

Burun ucu estetiği - Burun ucu estetiği izle - Burun ucu estetiği fiyat - Burun ucu estetiği iyileşme süreci - Burun ucu estetiği fiyatları - Burun ucu estetiği sonrası İstanbul - Burun ucu ameliyatı - Burun ucu ameliyatı nasıl yapılır - Burun ucu ameliyatı olanlar - Burun ucu ameliyatı izle - Burun ucu ameliyatı fiyatı - Burun ucu ameliyatı sonrası - Burun ucu ameliyatı iyileşme süreci - Burun ucu ameliyatı olan varmı - Tipplasti, Tipplasti fiyat - Tipplasti yaptıranlar - Tipplasti olanlar - Tipplasti iyileşme - Tipplasti nedir - Tipplasti istanbul - Burun ucu daraltma - Burun ucu daraltma ameliyatı – Burun kaldırma - Burun ucu dolgusu - İple burun ucu kaldırma

Burun Dolgusu Videosu

 

Burun Ucu Estetiği Kimler İçin Uygundur, Burun Ucu ...

 

20 Dakikada Burun Ucu Estetiği!

 

Burun Ameliyatlarının Riskleri - Bölüm-1

 

Burun Ameliyatlarının Riskleri - Bölüm-2