Burun Dolgusu Yaptırırken Dikkat!

 

Günümüzde "cerrahi olmayan - non-surgical" kozmetik işlemlere bir eğilim mevcuttur.
Burun estetiği (rinoplasti) ile ilgili olarak giderek daha yaygın olarak kullanılmaya başlanan dolgu materyallerinin, deri ve deri altına ciddi zararlar verebileceği, allerjik reaksiyonlar ve deride kalıcı renk değişikliklerine neden olabileceği unutulmamalıdır. Kronik enfeksiyon, ağrı, kalıcı kızarıklık ve şişme, kalıcı cilt hasarı gibi komplikasyonlar dolgu materyallerine bağlı olarak ortaya çıkabilmektedir.

 perforasyonların cerrahi onarımı, "kapalı teknik" veya "açık teknik" kullanılarak yapılabilir. Perforasyon çapından daha büyük ve orta hatta yerleştirilebilecek, mukoza altında destek sağlayacak doku bulunabilirse tedavi başarısı artmaktadır.

Sık kullanılan burun dolgu materyalleri (Radiesse ® dolgu - Restylane ® dolgu - Artefill ® dolgu - Juvederm ® dolgu)

 

Burun ucu estetiği - Burun ucu estetiği izle - Burun ucu estetiği fiyat - Burun ucu estetiği iyileşme süreci - Burun ucu estetiği fiyatları - Burun ucu estetiği sonrası İstanbul - Burun ucu ameliyatı - Burun ucu ameliyatı nasıl yapılır - Burun ucu ameliyatı olanlar - Burun ucu ameliyatı izle - Burun ucu ameliyatı fiyatı - Burun ucu ameliyatı sonrası - Burun ucu ameliyatı iyileşme süreci - Burun ucu ameliyatı olan varmı - Tipplasti, Tipplasti fiyat - Tipplasti yaptıranlar - Tipplasti olanlar - Tipplasti iyileşme - Tipplasti nedir - Tipplasti istanbul - Burun ucu daraltma - Burun ucu daraltma ameliyatı – Burun kaldırma - Burun ucu dolgusu - İple burun ucu kaldırma

Yurtdışında kullanılma uygun çok sayıda yeni enjekte edilebilir dolgu maddesi bulunmaktadır. Restylane ve Juvederm hyaluronik asit türevleri ve geçici kontur değişiklikleri sağlar. Yaklaşık 6 ay boyunca hyaluronik asit dolgu maddesi Olarak burunda uygulama bölgesinde kalmaktadır. Birçok hekim kalıcı olmadığı için, bu malzemelerin güvenilir olduğunu ve uzun vadeli sorunlara neden olmayacağını düşünse de; ne yazık ki ince derisi olan hastalar, enjekte dolgu malzemeleri ile ilgili sorunlar için çok daha yüksek risk altındadır.

Burun dolgusu

Restylane veya Juvederm, az miktarda kullanılmak üzere uygun olan, ufak deformitelerin dolgusunda kullanılması doğru olabilir. Radiesse ve Artefill gibi yarı-kalıcı ve kalıcı enjektabl dolgu malzemesi olan yeni bir grup da vardır. Radiesse, bir jel içerisinde süspanse edilmiş olan hidroksiapatit partiküller içerir ve iki yıl veya daha fazla sürede emilir. Artefill ise, kollajen süspansiyon içerisine yerleştirilen emilmeyen (kalıcı) polimetilmetakrilat tanecikleri içermektedir. Bu materyallerin, derinin altına ve daha derine uygulanması gerekmektedir. Yüzeysel yerleştirildiklerinde, bu malzemelerin cerrahi olarak çıkarılması çok zordur ve kalıcı cilt hasarı veya nekrozu açısından yüksek risk hasta koyar. Cilt reaksiyonu ortaya çıkan ve ikinci ameliyat planlanan hastalarda ameliyat sırasındaki doktorun sonuca yönelik öngörüsü daha karmaşık hale gelebilir.

Radiesse ®, Restylane ® ve Juvederm ® gibi dolgu maddeleri ("gülümseme çizgileri" veya "parantez" denilen) nazolabial kıvrımların tedavisi için FDA (Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi - U.S. Food and Drug Administration) tarafından onaylanmıştır. RENÚ® VOICE isimli kalsiyum hidroksiapatit içeren dolgu ses teli dolgusu ve atrofik yüz tedavisinde de kullanılmaktadır. Diğer tedaviler için bu materyallerin kullanımı doktor takdirine bağlı olarak yapılmaktadır, ancak skar revizyonu, dudak büyütme, koyu halkaları doldurma ve daha fazlası gibi kullanan ile yaygın hale gelmiştir.

Burun dolgusu materyallerinden en sık olarak, hyaluronik asit dolgusu (Restylane) ve kalsiyum hidroksil apatit (Radiesse) gibi materyaller tercih edilmektedir.

Fotoğraf kaynağı: www.myfatpocket.com

Konu ile ilgili önerebileceğim kaynaklar:

http://www.realself.com/Radiesse/reviews
http://www.fda.gov/MedicalDevices/ProductsandMedicalProcedures
http://www.radiesse.eu/professionals/product.cfm
http://www.restylane.com/select-country/
http://en.wikipedia.org/wiki/Restylane
http://www.realself.com/Restylane/reviews
http://www.drugs.com/restylane.html
http://www.artefill.com/
http://en.wikipedia.org/wiki/Artefill
http://www.realself.com/Artefill/reviews
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2872008/
http://www.fda.gov/MedicalDevices/Products
http://www.juvederm.com/
http://www.realself.com/Juvederm/reviews
http://health.howstuffworks.com/skin-care/beauty/skin-treatments/juvederm.htm

Burun Dolgusu Videosu

Ameliyatsız Burun Estetiği