Sadece Burun Ucu Kaldırma, Her Hasta İçin Uygun Değildir!

 

Sadece Burun Ucu Kaldırma, Her Hasta İçin Uygun Değildir!

Tek başına burun ucunun kaldırılması, estetik ve doğal bir burun görünümü için her zaman yeterli değildir. Burun ucu kaldırma, tek başına uygun olan hastalarda güzel sonuçlar vermektedir.


Burun Ucu Kaldırma Yöntemleri

 

Burun ucu kaldırma amacıyla uygulanan yöntemler özetle:

- Askı yöntemi (ya da burun askılama yöntemi)
- Dolgu ile burun ucu kaldırma
- Botoks ile burun ucu kaldırma
- Cerrahi uygulamalar burun ucu kaldırma (eksternal strut greft yöntemi, açık teknik burun ucu kaldırma, kapalı teknik burun ucu kaldırma)

Burun askılama, dolgu ve botoks yöntemleri maalesef geçici ve her birine ait yan etki ve riskler mevcuttur.

Burun Ucu Kaldırma Yöntemleri "Tek Başına" Hangi Hastalar İçin İdealdir?

 

Burun ucu kaldırma işleminde, burun ucunun öne ve yukarıya doğru yönelmesi haricinde burun anatomisinde değişiklik yapılmaz. Bu nedenle burun ucu ince ve düşük olan hastalarda tek başına burun ucu kaldırma işlemleri oldukça faydalıdır.

Burun kemeri bulunan ve burun ucu geniş olan hastalarda, tek başına burun ucu kaldırma, estetik görünüm için yeterli olmayabilir. Burun ucu kaldırma sonrasında, az miktarda kemeri bulunan burunlarda, kemer bölgesi daha az belli olacak hale gelebilir. Bununla birlikte, burun kemeri belirgin olan hastalarda, yukarıdaki fotoğrafta görüldüğü gibi; burun törpüleme işlemi yapılmaksızın sadece burun ucu kaldırma işlemi yapılırsa; yandan bakıldığında kemer ve burun ucunda iki ayrı çıkıntı ve supratip bölgesinde çukurluk görülür.

Burun Kemeri Törpüleme İşlemi ve Burun Estetiği

Burun estetiği istanbul

Klasik burun estetiği ameliyatlarında, burun kemeri törpülenir ve bu durumda, sanki burun ucunda yukarıya doğru yönelme şeklinde algılanabilir. Yukarıda sadece burun ucu kaldırma işlemi yapıldığında, burun ucu görünümü animasyonu görülen aynı hastada, burun estetiği ameliyatı yapıldığında olası şeklin gösterildiği animasyon yanda görülmektedir. Burun törpüleme işlemi sayesinde burun hacmi azalırken; burunda doğal bir görünüm elde edilebildiği görülmektedir. Burun ucu kaldırma işleminde, burun kemerine dokunulmadığından; kemerli burunlarda tek başına yeterli olması beklenilemez.

Benzer makaleler >> Eksternal Strut Greft Yöntemi İle Burun Ucu Kaldırma / Açık Teknik Burun Ucu Kaldırma (Open Technique Nasal Tip Lifting)

Bayan Burun Estetiği

 

Burun Estetiği Ameliyatı Sonrasında Gözler Daha Dikkat Çekici Hale Gelir!

Burun Ucu Estetiği - Burun Ucu Kaldırma

Burun ucu estetiği - Burun ucu estetiği izle - Burun ucu estetiği fiyat - Burun ucu estetiği iyileşme süreci - Burun ucu estetiği fiyatları - Burun ucu estetiği sonrası İstanbul - Burun ucu ameliyatı - Burun ucu ameliyatı nasıl yapılır - Burun ucu ameliyatı olanlar - Burun ucu ameliyatı izle - Burun ucu ameliyatı fiyatı - Burun ucu ameliyatı sonrası - Burun ucu ameliyatı iyileşme süreci - Burun ucu ameliyatı olan varmı - Tipplasti, Tipplasti fiyat - Tipplasti yaptıranlar - Tipplasti olanlar - Tipplasti iyileşme - Tipplasti nedir - Tipplasti istanbul - Burun ucu daraltma - Burun ucu daraltma ameliyatı – Burun kaldırma - Burun ucu dolgusu - İple burun ucu kaldırma

Burun Dolgusu Videosu

 

Burun Ucu Estetiği Kimler İçin Uygundur, Burun Ucu ...

 

20 Dakikada Burun Ucu Estetiği!

 

Burun Ameliyatlarının Riskleri - Bölüm-1

 

Burun Ameliyatlarının Riskleri - Bölüm-2