Burun Estetiği Sonrası Burun Ucunda Düşme Neden Olur?

 

Burun ucunda düşme

Burnun uç kısmındaki destek dokuların ve kıkırdakların aşırı rezeksiyonu ya da onarılamaması nedeniyle burun ucu yerçekimin etkisi ile aşağıya doğru yönelir ve üst dudak ile burun arasındaki açı (nazolabial açı) daralır.

Yukarıdaki, farklı bir hastanede kıkırdak eğriliği ameliyatı (smr ameliyatı, septoplasti ameliyatı ya da deviasyon ameliyatı) sonrasında burun septumundaki kıkırdakların aşırı çıkarılması sonucu burun ucunun aşağıya doğru düştüğü görülmektedir.

Burun ameliyatlarında gereksiz kıkırdak çıkarılması burun düşemesinde en sık rastlanan nedendir. Bun dışında buruna travmalar, burun enfeksiyonları ve burunu tutan çeşitli hastalıklarda da burun destek dokuları bozulabilir ve burun ucu düşebilir.

Burun estetiği ameliyatlarında burun ucu destek dokuları onarıldığı gibi ilave burun ucu destetiği sağlayan "strut greft" de yerleştirilir. Kolumellar strut greft ve Ekternal strut greft hakkında bilgiler bulabileceğiniz link >> www.burun-estetigi-rinoplasti.com/eksternal-strut-greft-ile-burun-ucu-kaldirma.html

Burun ucuna kıkırdak - Strut greft - Kalıcı Burun ucu kaldırma

Burun ucunda düşme olduğunda, yeterli kıkırdak bulunabilirse, burun içerisinden alınan kıkırdaklar tercih edilebilir bununla birlikte genellikle burun düşmesinin nedeni, burun destek kıkırdaklarının aşırı çıkarılmasıdır ve kulak kepçesi kıkırdağı ya da kaburga kıkırdağı kullanılır. Burun ucuna yerleştirilen kıkırdak greftleri sayesinde, burun ucunun desteği yeniden oluşturulur.

Yukarıdaki fotoğrafta, ileri derecede nazal septum deviasyonu olan hastanın, septumundan alınan ve eğri olan iki kıkırdak parçasının karşılıklı dikilerek hazırlanan ve burun ucuna kalıcı destek sağlayacak olan strut greft görülmektedir.

Benzer makaleler >> Eksternal Strut Greft Yöntemi İle Burun Ucu Kaldırma / Açık Teknik Burun Ucu Kaldırma (Open Technique Nasal Tip Lifting)


Burun Ucu Düşmesi, Nedenleri, Sağlık Etkileri ve Tedavisi

 

Bayan Burun Estetiği

 

Burun Estetiği Ameliyatı Sonrasında Gözler Daha Dikkat Çekici Hale Gelir!

Burun Ucu Estetiği - Burun Ucu Kaldırma

Burun ucu estetiği - Burun ucu estetiği izle - Burun ucu estetiği fiyat - Burun ucu estetiği iyileşme süreci - Burun ucu estetiği fiyatları - Burun ucu estetiği sonrası İstanbul - Burun ucu ameliyatı - Burun ucu ameliyatı nasıl yapılır - Burun ucu ameliyatı olanlar - Burun ucu ameliyatı izle - Burun ucu ameliyatı fiyatı - Burun ucu ameliyatı sonrası - Burun ucu ameliyatı iyileşme süreci - Burun ucu ameliyatı olan varmı - Tipplasti, Tipplasti fiyat - Tipplasti yaptıranlar - Tipplasti olanlar - Tipplasti iyileşme - Tipplasti nedir - Tipplasti istanbul - Burun ucu daraltma - Burun ucu daraltma ameliyatı – Burun kaldırma - Burun ucu dolgusu - İple burun ucu kaldırma

Burun Dolgusu Videosu

 

Burun Ucu Estetiği Kimler İçin Uygundur, Burun Ucu ...

 

20 Dakikada Burun Ucu Estetiği!

 

Burun Ameliyatlarının Riskleri - Bölüm-1

 

Burun Ameliyatlarının Riskleri - Bölüm-2