Ana içeriğe atla

Tek Başına Burun Ucu Kaldırma, Her Hasta İçin Uygun Değildir!

Tek Başına Burun Ucu Kaldırma İşlemi İçin Hasta Seçimi

Tek başına burun ucunun kaldırılması, estetik ve doğal bir burun görünümü için her zaman yeterli değildir. Burun ucu kaldırma, tek başına uygun olan hastalarda güzel sonuçlar vermektedir.

Burun Ucu Kaldırma Yöntemleri

Burun ucu kaldırma amacıyla uygulanan yöntemler özetle:

- Askı yöntemi (ya da burun askılama yöntemi)
- Dolgu ile burun ucu kaldırma
- Botoks ile burun ucu kaldırma
- Cerrahi uygulamalar burun ucu kaldırma (eksternal strut greft yöntemi, açık teknik burun ucu kaldırma, kapalı teknik burun ucu kaldırma)

Burun askılama, dolgu ve botoks yöntemleri maalesef geçici ya da her birine ait yan etki ve riskleri mevcuttur.

Burun Ucu Kaldırma Yöntemleri "Tek Başına" Hangi Hastalar İçin İdealdir?

Burun ucu kaldırma işleminde, burun ucunun öne ve yukarıya doğru yönelmesi haricinde burun anatomisinde değişiklik yapılmaz. Bu nedenle burun ucu ince ve düşük olan hastalarda tek başına burun ucu kaldırma işlemleri oldukça faydalıdır.

Burun kemeri bulunan ve burun ucu geniş olan hastalarda, tek başına burun ucu kaldırma, estetik görünüm için yeterli olmayabilir. Burun ucu kaldırma sonrasında, az miktarda kemeri bulunan burunlarda, kemer bölgesi daha az belli olacak hale gelebilir. Bununla birlikte, burun kemeri belirgin olan hastalarda, yukarıdaki fotoğrafta görüldüğü gibi; burun törpüleme işlemi yapılmaksızın sadece burun ucu kaldırma işlemi yapılırsa; yandan bakıldığında kemer ve burun ucunda iki ayrı çıkıntı ve supratip bölgesinde çukurluk görülür.

Burun Kemeri Törpüleme İşlemi ve Burun Estetiği

Klasik burun estetiği ameliyatlarında, burun kemeri törpülenir ve bu durumda, sanki burun ucunda yukarıya doğru yönelme şeklinde algılanabilir. Yukarıda sadece burun ucu kaldırma işlemi yapıldığında, burun ucu görünümü animasyonu görülen aynı hastada, burun estetiği ameliyatı yapıldığında olası şeklin gösterildiği animasyon yanda görülmektedir. Burun törpüleme işlemi sayesinde burun hacmi azalırken; burunda doğal bir görünüm elde edilebildiği görülmektedir. Burun ucu kaldırma işleminde, burun kemerine dokunulmadığından; kemerli burunlarda tek başına yeterli olması beklenilemez.

Benzer makaleler >> Burun Ucu EstetiğiEksternal Strut Greft Yöntemi İle Burun Ucu Kaldırma / Açık Teknik Burun Ucu Kaldırma (Open Technique Nasal Tip Lifting)

Burun Ucu Estetiği Kimler İçin Uygundur, Burun Ucu Estetiği Riskleri, Burun Ucu Estetiği Sonrası ...Dr. Murat Enöz, Kulak Burun Bogaz Hastalıkları & Baş ve Boyun Cerrahisi Uzmanı
Muayenehane:
Adres: İncirli Cad., No:41, Kat:4, Dilek Pastanesi Üstü, Posta kodu: 34147, Bakırköy - İstanbul
Randevu Tel: +90 212 561 00 52
Cep tel: +90 533 6550199
Fax+90 212 542 74 47


 


Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Burun Estetiginden Ne Kadar Zaman Sonra Hızma (Piercing) Takılabilir?

Rinoplasti Operasyonundan Ne Kadar Zaman Sonra Hızma Takılabilir? Hızma ve pirsing (piercing)' ler, dil, dudak, kaş, burun ve vücudun diğer çeşitli kısımlarına genellikle cilt ve ciltaltı dokuları delinerek, vücut süsleme amacıyla takılan çeşitli takılardır. Bilinen takı metalleri haricinde nikel, platin ve titanyum benzeri metal içerenler de mevcuttur. Pirsingler vücudumuzdaki dış ortama karşı en büyük mikrop bariyeri olan deri bütünlüğünün bozulmasına neden olurlar. Bununla birlikte işlem esnasında enfeksiyon riskleri ve kullanılan metal içeriğe bağlı allerjik reaksiyonlar görülebilmektedir. Burun estetiği ameliyatı sonrası hızma (pirsing) kullanılması   Burun estetiği ameliyatı sonrası hızma ne zaman takılır? - Burun estetiği sonrası pirsing ne zaman kullanılabilir? - Rinoplasti sonrası hızma ne zaman takılabilir?  Burun estetiği ameliyatı (rinoplasti) sonrasında, özellikle ilk 6 hafta içerisinde burun kanadı delinerek hızma takılması enfeksiyon riskini ve allerjik

Burun Askı Yöntemi: Geçici ve Gereksiz Bir Yöntem Olabilir!

İple Burun Ucu Kaldırma  Burun askısı - Burun askılama yöntemi - İple burun ucu asma yöntemi - İple burun ucu askılama yöntemi - Dikişle burun ucu kaldırma  Burun ucu kaldırma ya da burun ucu estetiği yöntemleri arasında internet ortamında çok sık olarak karşılaşılan "burun askısı, burun askılama yöntemi, iple burun ucu asma yöntemi, iple burun ucu askılama yöntemi, dikişle burun ucu kaldırma" şeklinde, dikiş atılarak burun ucunun yukarıya kaldırılması anlamında kullanılan "burun askısı yöntemi" ilgili olarak aşağıdaki bilgileri aktarmak isterim. Burun ucuna içeriden atılan bir dikişle, kalıcı, basit, pratik, ağrısız, kısa sürede uygulanabilen burun ucu kaldırma yönteminden bahsediliyor ancak bu yöntemin kalıcı etkisinin olması mümkün değil gibi görünüyor. Burun askısı sonrasında burun ucunda düşme ortaya çıkan hastaların daha sık olarak başvurması üzerine burun askısı ile ilgili aşağıdaki bilgileri sizlere aktarmak istedim: - Burun ucunu, burnun üst

Burun Estetigi (Rinoplasti)

Burun Estetiği - Rinoplasti - Estetik Burun Ameliyatı  Burun estetiği - Rinoplasti - Burun estetiği öncesi ve sonrası görüntüleri - Dr.Murat Enöz burun estetiği fotoğrafları - Estetik burun ameliyatı - Burun estetiği ameliyatı tanımı - Burun estetiği nasıl yapılır? - Burun estetiği nedir? - Burun estetiği teknikleri - Burun estetiği fiyatı 2019 - Burun estetiği sonrası - Burun estetiği İstanbul - Burun estetiği ameliyatı öncesi kullanılması sakıncalı ilaçlar ve diğer ürünler  "Burun estetiği ameliyatı (Rinoplasti)", burnun fonksiyonel özelliklerini yeniden kazandırmak ve estetik görünümünü arttırmak için tanımlanan cerrahi uygulamalar topluluğudur. Açık teknik ve kapalı teknik olmak üzere iki ayrı yöntemle burun estetiği ameliyatı yapılabilmektedir. Her bir yöntem, hastaya göre ve hekimin tecrübesine göre seçilmektedir.  Burun estetiği - Rinoplasti - Burun estetiği öncesi ve sonrası görüntüleri - Dr.Murat Enöz burun estetiği fotoğrafları - Estetik burun ameliy